O nás

Kdo jsme?

Jsme malý rodinný ranch, nacházející se kousek od Hradce Králové severovýchodním směrem.

Koně jsme si pořídili zprvu pouze pro zábavu a relaxaci, ale zcela jsme propadli jejich kouzlu a nyní si nadšeně užíváme soužití s těmito ušlechtilými zvířaty. Věnujeme se chovu koní plemene Appaloosa.  Máme i dva Papillony a Bílého švýcarského ovčáka.

Co děláme?

Specializujeme se na chov amerických koní plemene Appaloosa. Pracujeme na vytvoření kvalitního chovného stáda koní s vysokým FPD (podíl krve původních appaloos).

Zaměřili jsme se na appaloosy černé barvy. Náš hřebec je homozygotní na černou barvu. Protože máme klisnu homozygotní na černou, tak si můžete objednat homozygotní hříbě na černou s 100%FPD/GAP 5 (5 čistých generací původních appaloos). Naše odchovy mají minimálně 90%FPD. Appaloosa je všestranný koník a jejich šikovnost pod sedlem je známá. My se snažíme ukázat toto plemeno také v zápřahu. Z našich šesti koní již čtyři pravidelně zapřaháme.

Preferujeme westernový styl ježdění a přirozenou komunikaci. Podnikáme vyjížďky do přírody, zúčastňujeme se hobby závodů, zapřaháme a vzděláváme se. Naše koně jsou vhodní jak na závody, tak i do lesa.

APPALOOSA s registrací - FPD

Program Foundation Pedigree Designation je určen pro koně, kteří mají vysoký podíl čisté krve appaloos. Volně přeloženo je to "označení zakládajících linií", které appaloosa nese v rodokmenu. Právě v něm se dá zjistit, kolik jejich předků a ve kterých generacích jsou appaloosy. Podle toho se pak určí procentuální výše "čistoty" appaloosy. Čím větší číslo, tím původnější appaloosa. Pokud máte takovou doma, pak si můžete být jisti, že je to appaloosa každým coulem a navíc se můžete na závodech pod hlavičkou ApHC hlásit do speciálních tříd vypsaných pro tyto koně.